Cikkek

Szilveszteri égzengés – vigyázz kutyádra, előzd meg a bajt!

A kutyatartók nagy része előtt nem ismeretlen a probléma, amit a szilveszter éjjel és az azt megelőző napok okoznak. Nagyon sokat tehetsz azért, hogy kutyád könnyebben viselje az év utolsó napját kísérő durrogtatást! Előzd meg a bajt!


A kutyák legtöbbje fél a dörgéstől, villámlástól – ugyanígy a petárdák, tűzijátékok hangjától is. A szilveszteri égzengést ki nem kerülhetjük – könnyítsd hát meg az átvészelését! A folyamatos durrogtatás óriási pánikot tud kiváltani a kutyákból. Azok akár szó szerint árkon, bokron, kerítésen át menekülnek, hogy megszabaduljanak a félelmetes hangoktól. Sokuk olyan messzire jut a pánikszerű menekülés közben, hogy nem talál haza – nem beszélve a főutak, autópályák, vasutak okozta veszélyekről!
Embertársainkat sajnos nem fogjuk tudni “leszoktatni” a szilveszteri zajongásról, így nekünk kell idomulni, és megtalálni azokat a módszereket, amikkel megelőzhetjük a bajt, átvészelhetőbbé tesszük az éjjelt. Nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy ugyanúgy, mint a betegségeknél, itt is a megelőzés a legfontosabb!


Már napokkal a durrogtatás előtt kezdd el a “felkészülést”. Vidd el nagyokat sétálni kedvencedet. Főleg az év utolsó napján fontos hogy napközben egy igazán kiadós sétát tegyél vele, játszatok, fáraszd le, amennyire csak lehet!

Gyakran előfordul, hogy nem csak éjjel, hanem már akár délelőtt elkezdenek durrogtatni. Nagyon fontos, hogy egy-egy durranáskor, mikor kutyánk megrémül, ne kezdd el babusgatni, vigasztalni! Ezzel csak megerősítenéd benne azt, hogy ezektől a hangoktól félnie kell. Nem mellesleg Nekünk, Gazdiknak is nyugodtnak kell maradnunk: kutyánk megérzi, ha feszültek vagyunk, így szintén visszaigazolást nyer a félelmére.

Egy kiadós sétáltatás, sok játékkal tarkítva segít fárasztani a kutyát Fotó: woodlanddogwalkers.webstarts.com

Ha tudod kutyádról, hogy fél, ne hagyd magára! Ha egyébként nem is, ez alkalommal kivételesen engedd be a házba magadhoz, legyetek egy légtérben! Két okból is jó döntés ez: a Gazda mellett könnyebben megnyugszik a kutya, másrészt bentről biztosan nem tud kereket oldani a rátörő pánikban. Akár kint, akár bent tartózkodik a kutyád, nagyon fontos, hogy rajta legyen a nyakörve, és az arra akasztott bilétája, mely tartalmazza a telefonszámod! Ha a kertből, vagy a sétáról meglépne, így a megtaláló könnyebben vissza tudja juttatni Hozzád. Ugyanígy rendkívül fontos a chip és annak adatainak maradéktalan megléte!

A természetes nyugtatók, a gyógynövényeket tartalmazó készítmények hatásosan segítenek legyőzni a félelmet – akár párologtató formájában is!

A félős kutyák számára hatékony kiegészítői lehetnek a védekezésnek a természetes nyugtatók, a gyógynövényeket tartalmazó készítmények. A készítményeknek számos változatából válogathatsz: cseppek, tabletták, spray-k, de még a párologtatókis léteznek! Mindegyikük jótékony hatást fejt ki a kutya idegrendszerére, segítenek oldani a feszültséget és a félelemérzetet. Ezek bizonyos fajtáit már napokkal, vagy hetekkel korábban is el lehet kezdeni adagolni, így hosszantartó segítséget nyújtanak. Kapható kifejezetten idős kutyák (és cicák!) számára készült tabletták is, melyek szintén hatékonyan segítenek leküzdeni a félelmet. Választhatsz teljesen természetes gyógynövénykivonatot is, melyet csak a kutya eledeléhez kell keverni. A benne lévő gyógynövényeknek nincsenek mellékhatásai, és hatékonyan csökkentik a feszültséget és a félelmet a kutyában.

Sajnos előfordul, hogy a sok elővigyázatosság ellenére mégis csak megszökik kedvencünk. Ha megtörtént a baj, azonnal értesítsük az állatorvosunkat, és a közeli menhelyet. Természetesen ezzel egy időben kezdjük el mi is keresni a megszokott és kedvelt helyein!

 

Forrás: Ebcsont Magazin
kutyabarathelyek.hu

 

Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!

To Top