Hírek

II. Kinológiai Konferencia

A hétvégén ismét megrendezésre került a Magyar Kutyás Akadémia Kinológiai Konferenciája, immár második alkalommal. Az előadások egyformán szóltak kutyakozmetikusokhoz, tenyésztőkhöz vagy felelős kutyatartókhoz.
A két napos esemény első napján többek között a szívférgességről, terápiás kutyamasszázsról, kutya elsősegélyről és a kutya rákos kezeléséről volt szó.

Gémesi György polgármester nyitotta meg az előadássorozatot hangsúlyozva, hogy Gödöllő számos kutyás rendezvénynek ad otthont.
kutyaterapia.hu

Gémesi György, Gödöllő polgármestere és Pazonyi Zsanett Szilvia, a rendezvény szervezője

kutyaterapia.hu

Az első előadás rögtön egy sokat ígérő címmel indított:
„A kutyád ért téged. És te őt?”.

Dömötör Júlia előadása a kutyaválasztás előtt álló leendő gazdikhoz szólt. Megtudtuk, hogy miért nem szabad méret és szín szerint választani. Döntő szempont a fajta magatartásjegyei kell legyenek, hiszen a kutya és gazdája életét is megkeseríti, ha oroszlánvadász vagy vadhajtó kutyát tartunk kennelben vagy lakásban. Bár séta közben kétségtelenül jól mutatunk a szelfin az új kutyánkkal.

Az Ebcsont Masszázs Odútól Schmidt Henry tartott egy igen érdekes és tanulságos előadást, melyet délután  gyakorlatban is megmutatott. Kevesen ismerik a Terápiás kutyamasszázst és a mozgásszervekre gyakorolt jótékony hatásait. Az előadás hallgatói most részletesen megtudhattak mindent erről a remek kezelési módról. A Terápiás kutyamasszázst a human területen is alkalmazott svéd és thai masszázsfogásokból fejlesztették ki, de tartalmaz nyújtást, hajlítást és reflexológiai elemeket is. A human területen alkalmazott egyéb módszereket is hatékonyan alkalmaznak, ha szükséges a kezelésben. Ilyen az akupresszúra, a csontkovács kezelés és a gyógynövények használata. Végezetül bemutatott két csodálatos gyógyulást, melyet fényképpel, videóval támasztott alá. Tehát a Terápiás kutyamasszázs segíthet olyan eseteknél is, amikor az állatorvosok már teljesen lemondtak a kutyáról. Megtudtuk, hogy ezt a technikát maga Schmidt Henry dolgozta ki és egy amerikai szervezet is elismerte a módszert, így az Ebcsont Masszázs Odú és maga a Terápiás kutyamasszázs külföldi akkreditációt kapott.
A módszer megtanulható, melyről az Ebcsont Masszázs Odú weboldalán tájékozódhat minden érdeklődő.

henry

A konferencia fontos témája volt a kutyáinkra is veszélyes rákbetegség. A betegség sajnos a kutyáknál is egyre gyakoribb probléma, a kór kedvenceink között sem válogat. A gazdik számára legfontosabb információ, hogy a rák a kutyák esetében is kezelhető. gyógyítható. Ráadásul igen nagy arányban tekinthető gyógyultnak kedvencünk. Ha elérte kutyánkat a rettegett kór, akkor érdemes minél több állatorvostól érdeklődni az új kezelési módszerekről, gyógyszerekről.

15194413_1810494282498441_7873355151726828697_oDr. Sebestény Andor bemutatott egy új gyógyszert, a CV247 antioxidáns immunerősítőt. Ezt a készítményt azzal a céllal fejlesztették ki, hogy állatainknál, majd nálunk is súlyos mellékhatások nélkül kezelhessék a rákos megbetegedéseket. A kezelést 145 kutyán tesztelték Angliában. Az esetek háromnegyedében javult az életminőség, felében az alanyok túllépték az előre jelzett élettartamot, az esetek negyedében pedig tényleges daganatcsökkentő hatást értek el. Mindezt mellékhatások nélkül.

kutyaterapia.huDr. Lukács Zoltán a szívférgesség kapcsán kiemelte annak fontosságát, hogy kutyáinkat egész évben védenünk kell a betegség kialakulása ellen. A már kialakult szívférgesség kezelése költséges és bonyolult, a betegség előre haladott állapotban végzetes lehet kedvencünkre nézve. A szívférgességet fertőzött szúnyogok terjesztik, de veszélyt jelenthetnek a csigák (aortarepedést okozható nyelőcsőférgesség), és ganajtúró típusú bogarak (bőrférgesség) is. Tehát a szúnyogok és egyéb élősködők elleni védelem egész évben nagyon fontos, rengeteg különböző betegséget megelőzhetünk vele.

A kutyaelsősegélyt, Kis Anna elmondása alapján sajnos sokan nem veszik komolyan, kutyaterapia.huígy itthon elenyészően kevesen képesek alkalmazni. Pedig módszerei egyszerűek, könnyen elsajátíthatók és hasonlóak az embereknél alkalmazott elsősegélyhez. Csupán a kutyákra jellemző értékeket, sajátosságokat kell ismerni. A kutyaelsősegélyt alkalmazva stabilizálhatjuk kutyánkat, amíg megérkezünk a szakszerű kezelést nyújtó állatorvosi rendelőbe. Így sok esetben megmenthetjük kedvencünk életét. Ha megtanuljuk a kutyáknak való segítségnyújtás alapjait, az hasznos lehet túlhevülés, kihűlés, roham, ájulás, mérgezés, vagy újszülött kiskutyák esetében. A kutyaelsősegély weboldalán tájékozódhatunk ezeknek a képzéseknek az időpontjáról.

Az előadás most elsősorban a téli veszélyekre hívta fel a figyelmet. Ilyen a kihűlés és fagyás, vagy éppen a mancskárosodás.  Nagyon fontos, hogy a kihűlt kutya testhőmérsékletét nem szabad hirtelen megváltoztatni. Kihűlt kutyánkat még véletlenül sem szabad forró vagy meleg vízbe tennünk. Kihűlésnél meleg takaróba/törölközőbe kell tekerni és meleg helyre kell vinni, majd azonnal állatorvosi segítséget kell kérni! A hőmérsékletet lassan, fokozatosan kell normalizálni!
Télen a jég és a sózott járdák miatt a mancssérülés okozza a legnagyobb veszélyt. Nagy hidegben, nagyobb sétánál érdemes egy kevés krémmel (pl.:körömvirág krém) bekennünk a tappancsokat. Haza érkezve előzzük meg kutyánkat és langyos, meleg vízzel mossuk meg a lábakat, ne hagyjuk, hogy a kutya nyalogassa le a piszkos, sózott tappancsát. Ezután nagyon fontos, hogy alaposan megszárítsuk. A kinti hidegben az étel és ital is hamar befagy, inkább kis adagokban adjuk az ennivalót többször. Az elegendő vízről is gondoskodni kell, mindig friss, langyos vizet adjunk kutyánknak. Ne hagyjuk, hogy havat egyen, hiszen az nem tiszta ivóvíz, ráadásul torokgyulladást is okozhat. Télen a kutya mindig legyen száraz helyen és ha megoldható, legyen fűtött háza is.

Délután elsősegélyből és masszázsból is kaptunk gyakorlati ízelítőt, így a résztvevők megtapasztalhatták gyakorlatban is az előadáson elhangzott információkat.

kutyaterapia.hu - Ebcsont Masszázs Odú - Schmidt Henry

A Magyar Kutyás Akadémia II. kinológiai konferenciája mind szakmabeliek, mind laikus gazdik számára hasznos és új információkat nyújtott. Összegezve kijelenthetjük, hogy az állatgyógyászat az emberek kezeléseihez hasonlóan fejlődik, így fontos, hogy felelős állattartóként kövessük ezeket a változásokat is.

 

Szerző: Rugggó
Forrás: Magyar Kutyás Akadémia
Fotó: Pupilla Fotó

Ha tetszett a cikk, és szeretnél értesülni legújabb híreinkről
kérünk lájkold Facebook oldalunkat!

To Top